İYİ Parti Bursa Gemlik İlçe Başkanlığı’ndan yaklaşık 100 kişinin partiden istifa ettiği bildirildi.

İYİ Parti Gemlik ilçe yöneticileri arasında İlknur Kayabaş, Kenan Çalım, Mehmet Öğüt, Nermin Canbaz, Ertuğrul Doğan ve Özcan Aydın gibi isimlerin de bulunduğu yaklaşık 100 kişi e-devlet üzerinden partideki görevlerine ve üyeliklerine son verdi.

İlknur Kayabaş konuyla ilgili şöyle dedi:

İstanbul anketi açıklandı! Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu? İstanbul anketi açıklandı! Ekrem İmamoğlu mu Murat Kurum mu?

“Verdiğimiz karar doğrultusunda, 1 yıldan uzun süredir birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla beraber ‘’ parti içindeki çıkar odaklı gruplaşma ‘’ yüzünden istifa ediyoruz. Bizler İYİ Parti’yi yerelde iktidara getirmek için çıktığımız yolda, 31 Mart yerel seçimlerinde, Bursa İl Teşkilatı’nın ve İYİ Parti Bursa Milletvekillerinin yerel iktidar istemediğini maalesef gördük. İyi Parti Bursa İl Başkanlığı ve İyi Parti Gemlik İlçe Başkanlığı’nda yaşanan entrikalar, kişisel çıkar ve hırsın öne geçtiğini fark ettik. Bu nedenle ben, yönetici arkadaşlarım, delegelerimiz ve üyelerimiz İyi Parti’yle yollarımızı ayırma kararı aldık. Unutmayalım ki ‘’ bir güçlüye en güçlü olduğu zamanda, sen yanlışsın ‘’ demek bizlere peygamber vasiyetidir ilkesiyle çıktığımız bizler, bundan sonra da Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda, demokrasi ve adaletten yana olan Gemlik aşıkları olarak hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğimizi ifade ederim.

Saygılarımla.”

Kaynak: Haber merkezi