AÖF mezun olduğumu nasıl öğrenebilirim? 2021 AÖF mezuniyet sorgulama

AÖF sınav sonuçlarının açıklanması sonrasında mezuniyet sorgulama için öğrenciler ilk araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimlerini açıköğretimden devam eden ve mezuniyete hak eden öğrenciler, AÖF mezun olduğumu nasıl öğrenebilirim sorusuna da yanıt aramakta.

AÖF mezun olduğumu nasıl öğrenebilirim? 2021 AÖF mezuniyet sorgulama

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri, sınav sonuçlarının açıklanması ile mezuniyete hak kazanıp kazanamadıklarını sorgulamaya başladı. AÖF’de mezun olduğumu nasıl anlarım sorusuna yanıt arayan öğrenciler için mezuniyet sorgulama sistemi de hemen devreye alındı.

AÖF Mezun Olduğumu Nasıl Anlarım?

AÖF tarafından yapılan açıklamada, "Mezuniyet işlemleri devam etmekte olup birkaç gün içinde mezuniyet durumunuz sayfaya yansıdıktan sonra E-devletten mezun yazısı alabilirsiniz. Diplomalar sınav sonuçları açıklandıktan sonra 20 iş günü içinde bağlı olduğunuz büroya gönderilir." ifadelerine yer verildi.

Mezuniyet diplomasının doğrulaması, Anadolu Üniversitesi üzerinden yapılabilmekte.

AÖF Geçici Mezuniyet Belgesi Alınır Mı?

Açıköğretim Sisteminde Geçici Mezuniyet Belgesi düzenlenmemektedir. Sınav sonuçları açıklandıktan sonra takip eden birkaç gün içerisinde mezun durum güncellemesi yapılır sonra e-devlet sisteminden durumunuzun güncellemesini kontrol edebilir ya da Mezuniyet Belgesi dokümanı alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2021, 10:00
YORUM EKLE