Çiftlikbank'ın kurucusu Mehmet Aydın teslim olacağını açıkladı

Çiftlikbank'ın kurucusu Mehmet Aydın, "Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım" açıklamasını yaptı.

Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın, avukatları aracılığıyla paylaştığı videoda "Kendi hür irademle en kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım" dedi.

Nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla 2018 yılından bu yana aranan Çiftlikbank’ın kurucusu Mehmet Aydın videolu bir açıklama yaptı.

Aydın, paylaştığı videoda şunları söyledi:

"Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı.

Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim.

Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur."

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2021, 23:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
hala algı yapıyorlar
hala algı yapıyorlar - 6 ay Önce

ya bu çocuğun açığı spk verilerinie göre 110 milyon az para değilde medyada abarttıkça abartıyorlar 1,5 milyar falan diyorlar hemde dolarla ulen 1,5 milyar dolar 12 milyar tl yapar 110 milyon nere 12milyar nere neredeyse 100 kat fark var.sedat peker açıklamasa yine müdahale yok demek sedat peker bildiğine göre devlette onun orda olduğunu biliyordu ama dokunmuyor farkı kendi ceblerine attıkları için olabilirmi.içişleri bakanlığında süleyman soylu ağarlar gibi birileri varsa devlet bu işte bunlara devlet diyorlar.bunlardanda ne beklenir.

RAMON
RAMON - 6 ay Önce

daha nelere şahit olacağız şu üç günlük dünyada, şu adam bu tiple gelse iş yerime çaycı olmak istese iki dakikalık mülakattan sonra kovardım.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344