FETÖ'den el konulan yurtlar cemaat ve tarikatlara böyle peşkeş çekilmiş! Bir FETÖ gitti bin METÖ geldi!..

Gazeteci Murat Ağırel’in sosyal medya hesabından paylaştığı bazı belgeler gündeme bomba gibi düştü.

FETÖ'den el konulan yurtlar cemaat ve tarikatlara böyle peşkeş çekilmiş! Bir FETÖ gitti bin METÖ geldi!..

Gazeteci Murat Ağırel, kişisel sosyal medya hesabından bazı belgeler paylaşarak, FETÖ’ye ait olup da el konulan yurt ve okulların Ensar, İlim Yayma Cemiyeti, Türgev, Tügva gibi vakıflara tahsis edildiğini ifade etmesi dikkat çekti.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel, twetter hesabından FETÖ'ye ait olan yurt ve okulların hangi vakıflara tahsis edildiğini tek tek açıkladı.

Murat Ağırel, kişisel sosyal medya hesabından bazı belgeler paylaşarak, FETÖ’ye ait olup da el konulan yurt ve okulların Ensar, İlim Yayma Cemiyeti, Türgev, Tügva gibi vakıflara tahsis edildiğini söyledi.

Ağırel paylaşımında, “FETÖ yurtlarına ve okullarına el koyulduktan sonra yapılması gereken Kredi Yurtlar Kurumuna tahsis edilmesi değil mi?

Peki, ne yapılmış? Tamamı Ensar, İlim Yayma, Türgev, Tügva, Önder İmam Hatip gibi dinci vakıflara tahsis edilmiş” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
soru
soru - 2 gün Önce

abi şu maarif vakfı var bu devlete bağlı değilmi niye her yurtaşa eşit imkan sağlayan maarif vakfına devredilmedi de sadece bir partininin insan devşirme yeri olan türgev tügva gibi vakıflara devrettiler.cevap basit bu fetöcüler omurgasız ve çabuk şekil değiştirebilen tipler.yani fetö şekil değiştirde yine devam ediyor bu kadar basit.