Ne çifte maaşmış arkadaş!.. TRT Genel Müdürü de AKP’nin ballı bürokratlardanmış!

TRT Genel Müdürü de çift maaş alması büyük tepki çekti.

Ne çifte maaşmış arkadaş!.. TRT Genel Müdürü de AKP’nin ballı bürokratlardanmış!

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren “çift maaş” aldığını kabul etti. Eren, “TRT’den 15 bin civarı, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden de 14 bin 500 civarı” maaşı olduğunu açıkladı.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, TBMM KİT Komisyonu’nda TRT’nin hesapları ele alındı. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren'den ise çift maaş itirafı geldi.

TRT'DEN 15 BİN LİRA MAAŞ

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, maaşı konusunda şu değerlendirmeyi yaptı:

“Maaş meselesine açıklık getireyim. TRT’den 15 bin civarı maaş alıyorum, TÜRKSAT Yönetim Kurulu üyeliğinden de 14 bin 500 civarı bir maaşım var. Bunun dışında, TRT’de çift maaş alan - ben anlamadım onu - başka kimse yok.” Bunun üzerine CHP’li Deniz Yavuzyılmaz, “15 bin tam olarak nedir” diye sordu. Eren, “15 bin TL civarı” dedi. Yavuzyılmaz, “Tam mı?” diye devam etti. Eren, “Yani tam değil, ay ay değişiyor ya, başlıyor, iniyor aşağıya” yanıtını verdi.

AYNI AİLEDEN 4 KİŞİ İŞE ALINDI İDDİASI

CHP’li Atilla Sertel, genel müdür yardımcılığına atanan Fatih Er’in kayınbiraderi, bacanağı ve kayınbiraderinin eşinin kurumda kadroya alındığı iddialarını sordu.

“Bir aileden 4 kişi birden TRT’ye nasıl giriyor herkes işsizken?” diyen Sertel, makam katındaki büyük salonun “proje yönetim ofisi” adı altında “oyun odasına” çevrildiği iddiaları hakkında da bilgi istedi.

"KURUMDA TANIŞIP EVLENDİLER"

Eren, genel müdür yardımcısı Fatih Er’in yakınlarını işe aldığı iddiaları konusunda şunları söyledi:

“Birincisi, Fatih Er’in öyle bir yetkisi yok, alamaz; yetki bende. Şimdi, Resul Şimşek dediğiniz bacanağı 25 yıllık gazeteci, Fatih’ten eskidir, herkes tanır; Kanal 7’de başladı, Habertürk’te çalıştı yıllarca. Avustralya SBS’te çalıştı yani böyle, herhangi bir adam değil, onu aldık. Furkan’ı aldık, o da kayınbiraderi. Fatih’in haberi yok, süreçleri insan kaynakları yönetiyor. Avustralya’nın yine en iyi üniversitelerinden mezun. TRT World kurulurken İngilizce bilen, gazetecilik tecrübesi olan kişileri zaten kaçırmak istemiyorduk. 4. akrabası dediğiniz de kurumda tanışıp evlendiler.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Solmaztürk
Solmaztürk - 4 gün Önce

Aksini düşünenin aklından şüphe ederdim.