Yıldız Tilbe"Saldırgan köpek gruplarına bölge halkı zehirli et versin, hepsi gebersin" paylaşımıyla büyük tepki çekmiş ve hakkında soruşturma açılmıştı. Tilbe, son açıklamasıyla tekrardan gündeme geldi.

"İnsan hayatı doğadaki bütün canlıların hayatından daha önemlidir.

Nişantaşı'nda görüntülenen Tilbe, gazetecilerin "Köpekler hakkındaki açıklamalarınız çok tepki gördü. Neler söylemek istersiniz?" sorusuna verdiği yanıt:

"İnsan hayatı doğadaki bütün canlıların hayatından daha önemlidir. Böyle savunuyorum. İnsan olmasaydı, apartmanlarda oturmazdık. Yapılmış yollarda yürümezdik. Dünyayı insan inşa eder ve insan güzelleştirir. İnsanın güzelleştirdiği yerde her şey güzel güzel yaşar. Ama insanının kötüleştirdiği yerde insan kendisi de dahil hiçbir yaşam hakkı ve şansı yoktur. Böyle olmasın. İnsanlığı savunuyorum. İnsanlık her şeye sahip çıkar. Başkasının ne düşündüğü de umurumda değil."

Hayko Cepkin'den insanlık gösterisi

Tilbe'nin son açıklaması sosyal medyada çok konuşulurken, Tilbe'ye tepki gösteren isimlerden biri de ünlü sanatçı Hayko Cepkin oldu.

Twitter hesabından söz konusu haberi paylaşan Cepkin, şu sözleri ifade etti:

"Kendisini ve doğadaki varlığını her şeyin üstünde görme gafletine düşmüş, yaşamın farkındalığını yitirmişliğe net bir örnek. Doğduğu an yardım edeni olmaz ise kendi kendine bile büyüyemeyen bir varlığı gözünüzde maalesef fazla büyütüyorsunuz."

İşte o tweet:

hayko

Editör: Merve Kankan