Ne kadar stresli olup olmadığınızı bilmiyor musunuz? O zaman bu optik illüzyon testi tam size göre. Pek çok sosyal medya kullanıcısının eğlencesi haline gelen testi değerlendirmek isterseniz yapmanız gereken tek şey görsele bakmak ve ne kadar hızlı hareket ettiğini görmeniz.

ABD merkezli PsychologyLove100 TikTok hesabından paylaşılan görüntü, yaklaşık 6.000 yanıt ve 78.000 beğeni topladı. Vücudunuzdaki mevcut stres seviyelerini ortaya çıkararak binlerce izleyici toplayan optik yanılsamada, görselin ne kadar hızlı veya yavaş hareket ettiğini düşünmenize veya hareketsiz durup durmadığına göre “sakin, stresli veya çok stresli” olup olmadığınız ortaya çıkıyor.

TikTok’tan görüntüye bakan kullanıcılar arasında düşük stresli olanlar yavaş döndüğünü söylerken hızlı döndüğünü söyleyenler ise son zamanlarda çok stresli olduklarını kaydetti. Optik illüzyon testi, Ukrayna’da serbest çalışan bir grafik sanatçısı olan Yurii Perepadia tarafından oluşturuldu. Peki sizce görsel ne kadar hızlı hareket ediyor?

Editör: Zuhal Ömür Tarakçı