İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), toplu ulaşımda kış tarifesine hazırlanırken, bazı seferlerde de değişiklik yapılacağını duyurdu.

İBB'den yapılan açıklamada, toplu ulaşım araçlarında kış tarifesine geçileceği bildirildi. Kış seferi düzeninde, yazın oluşan talep nedeniyle hizmete alınan 48R, D1 ve D2 hatlarının da pasifleştirileceği belirtilen açıklamada, KM28, 98K, 59HS, 48U, 38H, 36S, 29T ve HT19 hatlarının ise tekrar aktif hale geleceği ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tüm hatlarda ilk ve son tren saatleri aynı olmakla birlikte hatların yolcu yoğunlukları analiz edilip gün içerisindeki sefer sıklıklarında değişiklikler yapıldı. Yarından itibaren tüm hatlarda günlük toplam 332 ilave seferle 324 bin 103 ek yolculuk kapasitesi sağlanacak. Bu kapsamda trafikten yaklaşık 294 bin 60 araç çekilmiş olacak.

İstanbul Şehir Hatları’nın kış tarifesi ise 19 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Yaşanacak yoğunluklar göz önüne alınarak kış sezonuna göre düzenlenen seferler haziran ayı ortalarına kadar geçerli olacak. Kış tarifesine Şehir Hatları iskelelerinden, Şehir Hatları sosyal medya hesaplarından ve ALO 153 Beyaz Masa Danışma Hattı’ndan ulaşılabilecek."

Editör: Yadigar Hanım