İstanbul'da Marmaray Yenikapı İstasyonu'nda genç bir kız raylara atlayarak intihar etti. Genç kızın intihar etmeden önce bıraktığı intihar mektubu ortaya çıktı. Genç kızın mektubunda, "Yoruldum, gençliğimi çaldılar. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum" ifadeleri dikkt çekti.

Olay, Yenikapı Marmaray'da saat 15.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre genç bir kız, bilinmeyen bir nedenle Marmaray raylarına atladı. Seyir halindeki trenin çarptığı genç kız ağır yaralanırken, çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan genç kız, olay yerinde hayatını kaybetti.

İNTİHAR MEKTUBU BIRAKMIŞ

Donanımhaber'de yer alan bilgilere göre, intihar ederek yaşamına son veren genç kızın sosyal medyadaki lisesinden bir arkadaşı mektubunu Twitter’da “baselkanir” isimli kullanıcıya ulaştırdı. Kullanıcı intihar eden gencin 20 yaşında lise son sınıfta olmasının sebebinin ise yaşadığı sorunlardan kaynaklandığını söyledi.

“AKP'YE VE DESTEKLEYENLERE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

“Yoruldum, gençliğimi çaldılar. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum” ifadelerinin geçtiği mektupta "Yoruldum. 20 yaşındayım. Bütün gençliğimi çaldılar, artık yoruldum. Demokrasi nedir bilmiyorum, Atatürk’ü çok özlüyorum, Kılıçdaroğlu’nun bu ülkeyi tekrar yaşanabilir bir konuma getireceğine inanıyordum. Ama önüne her türlü engeli koyuyorlar. Bir kadın olarak hiçbir zaman özgür hissetmedim. Ailem beni her türlü desteklese de ben özgür hissetmedim. 2 yıldır psikolojik destek görüyorum. Çocukken de bozuktu. Bu ülkenin insanı yüzünden çocukluğumu yaşayamadım, gençliğimi yaşayamadım" diye yazdı.

"BİR DERS KİTABI 200 TL..."

Genç kız mektubuna şöyle devam etti: "Bir ders kitabı alıyorum 200 lira. Bir …. alıyım diyorum 1000 lira. Markete gideyim diyorum, cebimden en az 300 lira gidiyor. Psikoloğa gidiyorum 1000 lira. Psikiyatriste gidiyorum 1000 lira ilaç parası. Biraz kendime bakayım diyorum spor parası. Biraz giysi alayım diyorum para. Babam sabah dörtlerden akşam sekizlere kadar çalışıyor bizim için. Yazık değil mi ona? Annem çalışıyor ama aldığı parayı biriktirse ölene kadar bir ev alamaz.

Etek giyiyorum. Erkek kadın demeden herkes bana bakıyor. Ben Atatürk genciyim. Özgürlüğümü bir tek ölüm alır. AKP’ye ve destekleyenlere hakkımı helal etmiyorum. 20 yaşındayım, elimde hiçbir şey yok. Ne bir birikim ne kültürel anlamda. Ailemden özür diliyorum. Sizi çok seviyorum. Lütfen beni iyi hatırlayın. Benim ideallerimi unutmayın. Sevgilim lütfen kendine iyi bak seni seviyorum. Melisa tek arkadaşım sensin seni seviyorum. Beni unutmayın ben çok acı çektim.”

Editör: Yadigar Hanım