İYİ Parti'den Eylül 2020'deki kurultayın ardından istifa eden ve Ümit Özdağ ile birlikte Zafer Partisi'nin kuruluşunda yer alan İsmail Koncuk, yeniden İYİ Parti'ye katıldı. Bilindiği üzere İsmail Koncuk iyi partiden ayrılırken Meral Akşener'e ve iyi partiye hakarete dayalı eleştiriler yaparak ayrılmıştı.

Koncuk'un rozetini grup toplantısında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. Koncuk'un katılımıyla İyi Parti’nin Meclis’teki sandalye sayısı 37’ye yükseldi.

Koncuk grup toplantısında yaptığı açıklamada, Genel Başkanıma samimi daveti için çok teşekkür ediyorum. 2010 FETÖ'nün KPSS hırsızlığını çıkaran adamım ben. Andımıza dava açtım kazandım. Atatürk silüetinin devlet nişanlarından kaldırılmasına dava açtım kazandım ama o milli ve yerli olduğunu söyleyen iktidar kazandığım davalara itiraz etti, siyasallaşmış yargı da iptal etti.dedi.

Koncuk şu ifadeleri kullandı:
"Ben sonuna kadar Atatürkçüyüm. Kişisel hatalar olabilir, genel hayatımızı etkileyecek kararlarla sonuçlanmamalı bu. Önemli olan kurumsal yapıdır ve milyonlarca insanın umududur. Bizim görevimiz o milyonların umudunu yeşertmek ve canlı tutmaktır. İnşallah bu mücadeleyi seçilmiş olduğum İyi Parti'de sizlerle birlikte yürüteceğiz. Milletvekillerine tek tek teşekkür ediyorum, hiçbir zaman ayrı olmadım muhabbetimiz hep devam etti; katkıları çok büyük."