Hong Kong’ta yaşayan 28 yaşındaki manken Abby Choi, geçtiğimiz hafta kayboldu. Kayboluşu ve korkunç bir şekilde katledilerek, cesedi parçalara ayrılmış şekilde bulunan genç manken dünyanın gündemine oturdu.

Yaşadığı Hong Kong'de geçen hafta salı günü kaybolduğu duyurulan ve bulunması için arama çalışmaları başlatılan Choi ile ilgili araştırma ve soruşturma çalışmaları devam ederken, Hong Kong polisi dikkat çekici bulgulara ulaştı.

Lağım ve çöplüklerde inceleme yapan polisler, Choi’nin eski eşi ve eski kayınpederini gözaltına alırken genç mankenin bazı uzuvları bulundu.

Moda dünyasının son dönemde ünlü isimlerinden olan Choi’nin eski eşi Alex Kwong, kardeşi ve babası gözaltına alınırken genç mankenin kafatası Tai Po’daki bir dairede ortaya çıktı.

Yetkililer kafatasının bir çorba tenceresi içinde bulunduğunu açıklarken, “Kafatasındaki deri yüzülünceye kadar kaynatılmış” dedi.

Yerel makamlar bu deliğin bir objeyle sert bir şekilde vurulma sonrasında oluştuğunu söyledi. Öte yandan polis genç mankenin iki bacağının da buzdolabında ortaya çıktığını açıkladı. Evde bulunan bir diğer tencerede de insan kalıntıları bulunduğu belirtildi.

Soruşturmayı yürüten müfettiş Alan Chung, “Olay yerinde çorba dolu iki tencere bulduk ve bunlardan biri 50 santimetre derinliğinde ve 40 santimetre çapındaydı. İçinde yoğun bir yağ, havuç ve insan eti olduğunu tahmin ettiğimiz et vardı” dedi.

Dişler üzerinde yapılacak analiz sonucunda kafatasının genç mankene olduğunun teyit edileceği belirtildi. Fakat yetkililer Choi’nin gövdesi ve kollarının henüz bulunamadığını açıkladı. Polis, Choi’nin lüks bir daireyi satmayı planladığı ve eski eşi ve akrabalarının ise bu satışı istemediğini belirtirken, Choi’nin eski kayınpederinin genç mankeni daha önce de tehdit ettiğini duyurdu.

Chung, “Saldırganların kanın sıçramaması için duvarları kapattığı ve yüzlerine maske takarak önlük giydiklerini tespit ettik” dedi.

Choi’nin arkadaşı Bernard Cheng, “Arkadaşımın Kwong’dan 10 yaşında bir erkek ve 8 yaşında bir kız çocuğu ile şimdiki eşi Chris Tam’dan da 6 yaşındaki bir kız ve 3 yaşında bir erkek çocuğu vardı” dedi.

Choi’nin eski eşi ve şimdiki eşiyle sık sık bir araya geldiği ve yakın oldukları da belirtildi.

Editör: Yadigar Hanım