Fazıl Say: "Netanyahu'nun hiçbir geleceği olmayan savaş siyasetini çok canice buldum. Ben barıştan yanayım. Tüm açıklamalarım da barış içindi.

Fazıl Say, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla şunları söyledi:

"İsviçre'de Migros firmasının konser organizasyonu biriminin yapacağı, planlanmış 4 konserimizde ben programdan çıkarıldım. Migros firması yetkilileri sebep olarak, İsrail-Filistin gerilimi konusunda sosyal medyamda yansıttığım fikirlerimi gösterdiler. Tüm yazdıklarım hiçbir değişiklik olmadan sosyal medyamda durmaktadır. Kendileri de bir açıklama yapacaktır.

23 Ekim Zürih, 24 Ekim Bern, 25 Ekim Cenevre ve 26 Ekim Luzern'deki bu konserlerde Birmingham Orkestrası ile beraber sahneye çıkmam, bu karar sebebi ile mümkün olmayacak. Sanatseverlere iletmek isterim."

Ortadoğu krizi sürecinde ; toplam 3 tweet ve bir de onuşma yaptığım video yayımladım.

Ben barıştan yanayım.Tüm açıklamalarımda barış içindi ve herzaman iyiden,uzlaşıdan, güzel bir geleceğin beraber yaratılmasından yana oldum.

"Tüm bunlardan rahatsızlık duyulmasını, hatta konser iptaline dönüşmesini tuhaf karşılamakla beraber, benim açımdan yapacak bir şey yok. Dinlenmediğimiz, sesimizin duyulmak istenmediği bir ortamdayız.

Ben Avrupa'da ifade özgürlüğüne güven duyulur, karanlık ve anlayışsızlık yaşanmaz diye bilirdim. Bu rahatsız edici olay babında, güvenim oldukça sarsıldı. Bunu belirtmek isterim."

Ekran görüntüsü 2023-10-22 091633

Editör: Habererk Com