Saray’ın İYİ Parti çağrısına hiç böyle yorum yapılmamıştı: “Gelin beraber batalım”

Saadet Partisi'nin yayın organı Milli Gazete'nin kıdemli yazarlarından Zeki Ceyhan, Cumhur İttifakı ortakları AKP ve MHP’nin İYİ Parti’yi aralarına davet etmelerini dikkat çeken ifadelerle yorumladı.

banner311
Saray’ın İYİ Parti çağrısına hiç böyle yorum yapılmamıştı:  “Gelin beraber batalım”

Zeki Ceyhan, bugünkü yazısında İYİ Parti Lideri Meral Akşener’e yönelik davetin “Gelin beraber batalımçağrısı olduğunu ifade etti.

“Ne var ki yaşanan gelişmelerden sonra ittifaka bir değil iki parti de katılsa durumlarını kurtarmaları pek mümkün görünmüyor” diyen Ceyhan, bugünkü köşe yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Cumhur İttifakı oldukça sıkıntılı günlerden geçiyor! İttifakı oluşturan partiler kamuoyunun gözünde sürekli puan kaybediyorlar! Ve artık iki partinin toplam oylarının ittifakı ayakta tutmaya yetmediğini açık seçik görüyorlar. Hal böyle olunca da ittifaklarının içine başka partileri de katmak istiyorlar. Gözlerine İYİ Parti’yi kestirmişler! İYİ Parti’ye çağrı üstüne çağrıda bulunuyorlar. Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı İYİ Parti’ye ‘eve dön’ çağrısı yaparken büyük ortağı da ‘birlik ve beraberliğin’ öneminden söz ediyor.”

Ceyhan, gelişmeleri şöyle yorumladı:

“Bu gelişmeler öncelikle Cumhur İttifakı’nda durumun hiç de iyi olmadığını gösteriyor. İttifakı iktidarda tutabilmek için başka ortaklara ihtiyaç duyduklarını gösteriyor. Dün yerli ve milli olmamakla suçladıkları insanlara bugün dört elle sarılmalarını oldukça manidar buluyoruz!

İYİ Parti yönetimi bu çağrılara ne cevap verir bilemiyoruz. Ret mi eder, kabul mü eder meçhulümüz. Ama çok iyi bildiğimiz bir gerçek var. Bu çağrı doğrudan doğruya ‘Gelin beraber batalım’ çağrısıdır. Cumhur İttifakı durumunun iyi olmadığını görmüş olduğu için dün tu kaka ilan ettiklerine bugün kapılarını açıyor denilebilir. Ancak ne var ki yaşanan gelişmelerden sonra ittifaka bir değil iki parti de katılsa durumlarını kurtarmaları pek mümkün görünmüyor.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kürşat
Kürşat - 1 ay Önce

IYIki iyi parti var