Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, şimdi de iktidara yakınlığıyla bilinen Cem Küçük hakkında iddialarla bulundu.

Peker, ünlü sanatçı Birce Akalay'ın "Birileri ülkeyi yemeye ve satmaya devam ediyor, yargılanacağınız günleri görebilmek ümidiyle" paylaşımı üzerine Akalay'ı tehdit eden Cem Küçük'ten özür dilemesini istedi.

Paylaşımları nedeniyle daha önce hesaplarına el konulan Peker, @Delicavusyeni isimli hesabından "Soyadı gibi küçük olan cem, sana 1 Ağustos'a kadar müddet. Ya Birce hanımefendi kardeşimizden özür dilersin ya da 1 Ağustos'ta seni insan içine çıkamaz hale sokarım. Bu sana son uyarım. Patronuna yaptıklarım hala aklını başına getirmemiş anlaşılan, ama ben getireceğim!" paylaşımı yaptı.

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz günlerde “Pensilvanya hatırası” sosyal medyada gündem olan Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, dövizdeki artışa ve ekonomik krize önceki gün Instagram hesabından, “Bıktım artık. Emeğimizin değeri, paramız iyiden iyiye pul oldu. İşçimiz, halkımız sefil oldu. Fakat birileri ülkeyi yemeye ve doyumsuzca satmaya devam ediyor. Yargılanacağınız günleri görebilmek ümidiyle ki göreceğiz” diye tepki gösteren oyuncu Birce Akalay’ı yazısında hedef göstererek, ‘tutuklanmak’la tehdit etmişti.

Küçük, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Bunların hepsine bir öz güven gelmiş. Birce hanım, son 20 yıldır böyle konuşanlar ya içeri girdi, ya kaçtı ya da kariyerleri bitti.

Şu anda 17/25 Aralık öncesi ve sonrası hava var. Muhalefet de bu ortama güveniyor. Son sözü seçimlerde millet söyleyecek.

Birce Hanım, bir zamanlar Mehmet Ali Alabora vardı. Gezi’de ağaçların bahane olduğunu söylemişti. Kendisi galiba Londra’da. Siz siz olun fazla öz güvenli olmayın. Temkinli olmak daha iyidir…”

Editör: Yadigar Hanım