Geçtiğimiz ay Show Ana Haber sunuculuğundan ayrılan Ece Üner'in yerine gelecek isim Dilara Gönder oldu.

SALGIN YENİDEN Mİ GELİYOR? PROF. DR. ERTUĞRUL UYARDI! SALGIN YENİDEN Mİ GELİYOR? PROF. DR. ERTUĞRUL UYARDI!

Medyaradar'ın haberine göre; 7 yılı aşkın sürenin ardından Show Ana Haber sunuculuğunu üstlenen Ece Üner, ayrılma kararı almış ve ardından da Kanal D ile anlaşmaya varmıştı.  Üner'in yerine gelen isim belli oldu. Show Ana Haber'in yeni sunucusu Dilara Gönder olacak.

Dilara Gönder, uzun yıllar NTV Spor ve NTV'de sunuculuk yapmış ve Haber Global'de yayınlanan haber yarışma programıyla, bir süre önce ekranlara dönmüştü.

Başarılı sunucu Gönder, Eylül ayında yeni sezonla birlikte Show Ana Haber sunuculuğu görevini üstlenecek.

DİLARA GÖNDER KİMDİR?

17 Haziran 1983 tarihinde doğdu. İzmir Bornova Anadolu Lisesi'nden ve ardından Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü'nü bitirdi. Aydın Doğan Vakfı'nın düzenlemiş olduğu 2007 yılındaki 19. Genç İletişimciler Yarışması'na okul radyosunda yayımlanan "DinleBul" adındaki programla katıldı. Programı radyo dalında birinci oldu.

Fenerbahçe TV'de "MusicBox" isimli programla sunuculuk hayatına başladı. 2007 yılına kadar bu kanalda çalıştı. 2007'de Lig TV'ye transfer oldu ve 2,5 yıl çalıştı.

Sonrasında TRT'de Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve önemli röportajlar yaptı. Dilara Gönder, 2010 yılında NTV Spor'a transfer oldu. NTV’de;  Zor İşler, Yeter ki İste ve Lingo programlarının sunuculuğunu yaptı.

2014'te Kanal D ekranlarında yayın hayatına başlayan 'Ne Diyosun' adlı dizide rol aldı, bu aynı zamanda Gönder'in ilk oyunculuk deneyimidir. En son Star TV'de yayınlanan Sil Baştan dizisinde Gizem Dereli karakterine hayat verdi.

Bu dizi ardından TRT 1 ekranlarında yer alan Baba Candır dizisinde oynadı. 2017 yapımı Box'un Yıldızları programında sunuculuk yaptı.

Çok iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Gönder, yepyeni haber temalı yarışma programı "Ne Haber?" ile yakında Haber Global ekranlarında izleyici ile buluştu.