Osmanlı’nın verdiği kapitülasyonların 21. YY’daki versiyonu…  Murat Muratoğlu, Ankara Garı’ndaki gerçeği açıkladı Osmanlı’nın verdiği kapitülasyonların 21. YY’daki versiyonu… Murat Muratoğlu, Ankara Garı’ndaki gerçeği açıkladı

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in davası bugün başlıyor. Eşi Ayşe Ateş, duruşma öncesinde sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

Adalet çağrısını yineleyen Ayşe Ateş’in açıklaması şöyle:

“Toplumsal huzurun anahtarını, en tabii hakkımızı, bütün insani haklarımızın güvencesini istiyoruz. Adalet istiyoruz, adalet! Hiç kimse bu kadar delil varken cinayeti yalnızca kör bir kayıkçının gördüğüne ikna olmamızı; kendini suç işleme özgürlüğüne sahip seçkin kitle zanneden bir kalabalığın ‘Artık yasa dışı diye bir şey yok, çünkü bize yasa yok’ dayatmasını kabullenmemizi beklemesin. Berrak suyu bulandırmaya, aklımızla alay etmeye kalkmasın. Yarın iki kızımın bakkaldan sakız alma, parkta, bahçede arkadaşlarıyla oyun oynama, okula yürüyerek gitme özgürlüğünü, insan gibi yaşama hakkını geri almak için vereceğim hukuk mücadelesinin ilk günü.

Biliyorum ki ben vazgeçersem, babalarının katilleri elini kolunu sallayarak sokakta gezmeye devam ederse kızlarımın asla normal bir hayatı olmayacak. Ne çocukluklarını ne de gençliklerini yaşayabilecekler. Bizi bu mücadelede yalnız bırakmayanlara teşekkür ederim.”

Editör: Habererk Haber Merkezi