Pelikan grubunun yöneticileri oldukları iddia edilen İktidara yakın Sabah Gazetesi yazarı olan Hilal Kaplan ile Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt'ün geçtiğimiz ay boşandığı ortaya çıktı.

HİLAL KAPLAN’DAN SERT SÖZLER

Hilal Kaplan sosyal medyadan sert çıktı ve "Soner Yalçın ve Toygun Atilla katıksız ahlaksızlardır. Eski eşim ahlaken tertemiz bir insandır. Ne dinen bir haram ne de hukuken bir yanlış durum yok. 'İnsan olan' mahremiyete saygıyı bilir ama siz insan değilsiniz. Köpeği olduğunuz 'Nuh'a da bunu böyle iletin. Tipik odatv taktiği. İftirayı at, yayılmasını bekle, sonra haberi sil. Odatv’nin iftira haberini kullanan herkese karşı tüm hukuki haklarımı sonuna kadar kullanacağım" dedi.

YALÇIN’DAN KAPLAN’A CEVAP GELDİ

Kaplan'ın 26 Ağustos'ta paylaştığı bu tweetlerin ardından Odatv imtiyaz sahibi gazeteci Soner Yalçın bugün "MİT’te ikinci perde" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yalçın yazısında Hilal Kaplan'ın hakaretlerine "Bu 'sokak ağzı' düzeyine inemem. Kişi kendisinin aynasıdır, buna yanıt verilmez" ifadeleriyle karşılık verirken, Kaplan'ın bahsettiği Nuh isimli kişinin kim olduğunu Toygun Atilla ile birbirine sorduklarını anlattı.

Yalçın yazısının devamında şu ifadeleri kullandı:

AKP gölgesinde köşe yazan Hilal Kaplan “Nuh çıkışını” neden yaptı?

Beni aldı bir düşünce; “MİT'e yine operasyon mu çekiliyor” diye düşündüm. Çünkü, FETÖ kaçkını sözde gazeteci ardı ardına MİT görevlisi “Nuh” ile ilgili yayınlara başladı. Buna diğer FETÖ kaçkınları da destek verdi. Dediler ki:

– “Odatv'yi Nuh yönetiyor!”

-“Odatv'yi Hakan Fidan ele geçirdi!”

Bir boşanma haberi nerelere geldi?

Hadi, her fırsatta Odatv hakkında herkes yalanlar ortaya attı/ atıyor, bunlara alıştık. Ancak bunca zaman sonra anladık ki; Odatv üzerinden başka kurumlara operasyon çekiliyor.

Odatv kumpasında da hiç tanımadığımız MİT görevlisi Kaşif Kozinoğlu'nu aramıza katmışlardı. O dönem dedik ki:

-FETÖ, Odatv kumpasına MİT'i de ekleyecek.

Çok geçmeden elindeki polis ve savcılar ile FETÖ, MİT'e operasyon yaptı. Tarih, 7 Şubat 2012 …

Taraf gazetesi tarafından parlatılan Hilal Kaplan, Yeni Şafak'a transfer olmuştu. FETÖ tarafından yapılan MİT kumpasında kimi hedef gösterdi dersiniz: Odatv!

Yetmedi. MİT'in hedefte olduğu süreçte şunu yazdı:

-“Diğer önemli haberse Taraf yazarı Mehmet Baransu'nun iki MİT elemanı tarafından izlendiği ve Taraf'ın yönetici kadrosunun MİT tarafından mahkeme kandırılarak izinle dinletildiğiydi. İki haber de basın özgürlüğü açısından rezalet bir tabloya işaret ediyor elbette” Tarih, 10 Şubat 2012…

Yani, üç gün sonra FETÖ'ye örtülü destek çıkıyor; “MİT tasfiye edilip yeniden yapılandırılmalıdır” algısını körüklüyor Hilal Kaplan…

Kim bu Nuh

Hilal Kaplan, AKP-FETÖ döneminin sembol isimlerinden biri.

15 yıllık medya geçmişine baktığınızda sadece başörtüsü sayesinde bütün kapıların açıldığını görüyorsunuz. Medyadaki vasatlığın tek örneği değil elbette ve bu bugün konum değil.

Fethullah Gülen'e övgüler dizmesi, şiirler yazması, konuşma videolarını yayınlaması da bu yazının konusu değil. PKK'yı övüp, TSK'yı aşağılayıp, Türk bayrağının değişmesini önerecek kadar ileri gitmesi de bu yazının konusu değil. (Hatırlatırım ki; FETÖ kaçkını sözde gazeteci de bir dönem PKK elemanıydı!)

Yazımın konusu bugün şu:

Boşanma haberinden yola çıkarak Hilal Kaplan ve FETÖ kaçkınları MİT görevlisi Nuh'u neden hedef yaptı? Bu ittifakının amacı ne?

Konu dönüp dolaşıp bir isme odaklanıyor: Kim bu Nuh?

Nihayet kim olduğunu öğrendim ve taşlar yerine oturdu.

Hedefteki Nuh, MİT kontrespiyonaj/ istihbarata karşı koyma dairesi başkanıydı! Yani:

Başta FETÖ olmak üzere Türkiye aleyhine çalışan casusların peşindeydi!

Sebep sonuç ilişkisi ortaya çıkıverdi işte.

Hilal Kaplan ne demişti:

-“Köpeği olduğunuz ‘Nuh'a da bunu böyle iletin!”

Üzgünüz, Nuh'u tanımıyoruz, mesajınızı iletemeyeceğiz. Ama.

Size bir iyilik yapacağız: Size mahkemede bunu ispatlama hakkı tanıyacağız, sizinle hesaplaşacağız Hilal Kaplan. Tabii o döneme kadar FETÖ kaçkını olmazsanız?

Editör: Habererk Haber Merkezi