İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 ilde düzenlenen ‘Kahramanlar’ operasyonunda, bölücü terör örgütü mensuplarının kırsalda kış aylarında barınmak için hazırladıkları 42 mağara, sığınak ve deponun imha edildiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre; Şırnak, Erzincan, Muş, Van, Bingöl, Hatay, Hakkari, Kars, Mardin, Tunceli, Siirt ve Bitlis’te teröristlere yönelik gerçekleştirilen ‘Kahramanlar’ operasyonunda toplam 42 mağara, sığınak ve depo imha edildi. Bakan Yerlikaya paylaşımında, “Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında barınmak için hazırladıkları mağara ve sığınakların imha edilmesine yönelik gerçekleştirilen ‘Kahramanlar’ operasyonunda; 12 ilde 42 adet mağara, sığınak ve depo imha edildi. Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz. Terör örgütünün kış aylarında kullanmak için hazırladığı sığınaklar tespit edilip tek tek imha edildi. Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

Bakan Yerlikaya, gerçekleştirilen operasyonlarda J-SİHA ile birlikte ATAK helikopterlerinin de yer aldığını belirterek,

7 adet AK-47 piyade tüfeği

5 anti-personel mayını

112,5 kilo patlayıcı

2 adet PKMS makinalı tüfek

33 el bombası

9 top, havan ve obüs mühimmatı

15 EYP, 1 adet RPG-7 roketatar

18 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği

Mardin'de televizyonu bozulan adamın yaptığı yok artık dedirtti Mardin'de televizyonu bozulan adamın yaptığı yok artık dedirtti

1 G-3 piyade tüfeği

1 havan silahı

2 uçaksavar mühimmatı

3 bomba atar mühimmatı

127 adet EYP yapımında kullanılan tüp

1249 mühimmat

22 telsiz ile çok sayıda gıda, yaşam, sağlık malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildiğini açıkladı.

Ekran görüntüsü 2023-11-12 081450

Editör: Habererk Com