Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında vatandaşlık alan Suriyeli ve diğer sığınmacıların 10 yıl oy kullanmamasını takep edeceğiz dedi. Muharrem İnce, sosyal medyadan bu talebe katıldığını belirtti ve Özdağ verdiği cevapta "Umarım CHP ve İYİ Parti de sizin desteğinize katılır." dedi. 

TBMM'ye yasa teklifi vereceklerini belirten Özdağ, "Yasayla, Türk vatandaşlığı alanların, Suriyeli ve diğerlerinin, ilk 10 sene vatandaşlık aldıktan sonra seçimlerde oy kullanamamasının düzenlenmesini talep edeceğiz" dedi.

Türkiye'nin sadece ülkede bulunan 5.3 milyon Suriyeliyi değil Suriye'nin kuzeyindeki 3.7 milyon Suriyeli de beslediğini kaydeden Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, "Kolay mı 9 milyon yabancıyı beslemek? AK Parti bunu parti kasasından mı besliyor? Hayır. Türk halkının cebinden yapılıyor bu harcama" diye konuştu.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Özdağ'a cevap vererek "milletvekillerimizle destekleyeceğiz" dedi. İnce'nin açıklamaları şöyle:

Zafer Partililer'den Ekrem İmamoğlu'na 'anlamlı' hediye Zafer Partililer'den Ekrem İmamoğlu'na 'anlamlı' hediye

“Zafer Partisi, ‘Suriyeliler 10 yıl oy kullanmasın’ teklifi verdi. Milletvekillerimizle destekleyeceğiz, söz.”
Bunun üzerine Ümit Özdağ, sosyal medyadan İnce'ye teşekkür ederek, "Umarım CHP ve İYİ Parti de sizin desteğinize katılır" dedi. 

ümit özdağ -2