Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber – ATV ortak yayınında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in deprem bölgesinde atılan temellere yönelik eleştirilerine cevap verdi.

Erdoğan, açıklamasında, “Bir tane doktor müsveddesi çıkmış konuşuyor. Hayatında acaba senin inşaatla alakan olmuş mu? Biz belediye başkanlığımızda bu inşaatların envaiçeşitlerini yaptık. Hanımefendi de inşaat mühendisi olmuş, konuşuyor. Hastane temellerimizi küçümsüyor. Hemen Sağlık Bakanımı ve Murat Kurum’u aradım. O da ‘Bazı eksikler olsa bile biz buna müdahale ederiz’ dedi ve müdahale ettiler. Yalana gerek yok. Biz bir şeyi eğer yapıyoruz, yaptık dersek, biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Konuştuğun zaman buna göre konuş. Belediye başkanlığımdan bu yana kadar attığımız her adımı tartarak atarız. 20 yıllık iktidarımız döneminde İstanbul ve İzmir. Bütün bu otoyoldaki atılan adımlara dikkat et. Bu otoyollarda bir fire var mı? Kocaeli’de yaşıyorsun oraya da iyi bak. Eğer orada bir çürük çarık ortaya koyarsan o ayrı mesele. Yalanla dolanla iş yapma. Yanlış yere kafanı çarpıyorsun. Beni kendinle uğraştırma” dedi.

Akşener ise Erdoğan'ın açıklamasına Twitter hesabından yaptığı paylaşımla cevap verdi. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketliği paylaşımında, “Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi gelir.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Yadigar Hanım