Millet İttifakı’nın 14 Mayıs Genel Seçimleri öncesindeki “Büyük İstanbul Buluşması” Maltepe’de gerçekleşti. Mitingde halka hitap eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dün sosyal medyadan yayınlanan rüşvet videosunu sordu. 

Akşener’in dikkat çektiği video hakkındaki 'FETÖ soruşturması' nedeniyle yurt dışına kaçan Cevheri Güven’in Youtube kanalında paylaşılmıştı. Güven, bahsi geçen videonun bloke edildiğini duyurdu.

"SAYIN ERDOĞAN, ALİ YEŞİLDAĞ’IN İDDİASINA GÖRE 1 MİLYAR DOLAR SENİN CEBİNE GİRMİŞ"

Akşener, videoya ilişkin şunları kaydetmişti:

“Dün, sizin en yakın aile dostunuz, seninle beraber başına bir iş gelmesin diye hapse giren Yeşildağ ailesinin bir ferdi bir kaset yayınladı. O kasette nasıl hırsızlık yapıldığı anlatılıyor. Diyor ki Ali Yeşildağ, 2007 yılında Antalya Havaalanı’nın işletmesi satışa çıkıyor. Bir firma 5 milyar dolar veriyor, o firmanın dosyasından evrak çalınıyor. İhale yakınlardan birine 3 milyar dolara veriliyor. 1 milyar dolar cebellezi ediliyor. Bu iddia, Recep bey tarafından 1 milyar dolar alındığını söylüyor. Recep bey, Recep bey, hazır kaset orda! Bu iddiaları soruşturman gerekiyor. Bize iftira atmak yerine bir sorgula. Bu 1 milyar dolar Ali Yeşildağ’ın iddiasına göre senin cebine girmiş.”

ENGELLEME TALEBİ HÜKÜMETTEN GELDİ

Akşener’in dikkat çektiği video Cevheri Güven’in Youtube kanalında paylaşılmıştı. Güven, söz konusu videonun bloke edildiğini paylaştı. YouTube tarafından Güven’e gönderilen engelleme kararında “Bir hükümet biriminin şikayeti üzerine videonuz bloklanmıştır” ifadesi dikkat çekti.

Editör: Yadigar Hanım