Hüseyin Baş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ekonomi eleştirisi! Hüseyin Baş'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ekonomi eleştirisi!

CHP’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mevcut başkan Lütfü Savaş’ı tekrar aday olarak göstermesi, partinin Hatay’daki diğer aday adayları Ayhan Kara, Birol Ertem, Hikmet Çinçin, H. Cihat Açıkalın ve Serkan Topal tarafından ortak bir bildiri ile eleştirildi. Aday adayları, aday belirleme sürecinin Hatay halkının iradesini yansıtmadığını ve eğitimli, laik ve demokratik değerlere sahip Hatay halkının ayrımcılık ve dayatmalara tolerans göstermeyeceğini ifade etti. Ayrıca, Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesinin Hatay’ın sorunlarını artıracağı ve değişim umudunu azaltacağı belirtildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Alternatif bulamadık” açıklaması, aday adayları ve Hatay halkı tarafından incitici olarak algılandı. Bildiride, TBMM’de görev yapmış milletvekilleri, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı, Hatay Barosu başkanı ve uluslararası başarıya sahip bir iş insanı gibi nitelikli aday adaylarının varlığına rağmen bu açıklamanın destekçileri ve halkı rencide ettiği vurgulandı.

Aday adayları, CHP’nin kararının doğruluğunun Hatay halkının takdirine bırakıldığını belirtirken, süreçteki hataların CHP’den kitlesel ayrılıklara yol açabileceği ve Hatay halkının sesine kulak verilmesi gerektiği çağrısında bulundu.

Kaynak: Haber merkezi