Batı bizi kıskanıyor, büyümede Çin’i bile solladık, büyümede ABD’den öndeyiz” gibi balon söylemlerden nerelere geliverdik.

AKP ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın ayakları yere basmaya başladı mı artık?

Bilim adamlarını yok sayan, gerçeklere kulaklarını kapatan, dünya normlarını görmezden gelen Sn. Erdoğan ve ekibi acı gerçeklerle yüz yüzeler. Ne demekti, “Onların Doları varsa bizim de Allah’ımız var. Tanrı sizin tekelinizde mi, herkesin Tanrısı elbette var.

Bu ekip itibarı, sırf kendilerinin sanıyor olmalılar. AKP’liler zenginse, ultra lüks yaşıyorlarsa, üç-beş yerden maaş alıyorlarsa hayat, onlara güzel, itibar onlara layık. Kendileri bolluk içinde yaşayan bu siyasal İslamcılar, asil milletin karnı tok, sırtı pek sanıyorlar.

Sanmada da haklılar. Cumhurbaşkanı yardımcısının açıklamalarına göre de kişi başı milli gelirimiz 116 bin lira imiş.

Hangi emekli 116.000 lira alıyor ki?

Dünya liderimiz, sayın reisimiz 2024 yılını: “Emekliler Yılı” ilam edince nasıl da sevindirik olmuştuk. Gördük ki, emekli köyüne gidemez, pastaneye oturamaz, karpuz alamaz, çay-simit içemez, yiyemez yapmışlar.

Her yıl bayram öncesi emekliye ödenen maaşları ilk kez “Emekliler Yılında” ödenmez oldu ve fedakâr olunmaları istendi.

Yaşlısınız kolesterolünüz var et, şekeriniz var baklava neyinize dendi.

Fedakârlık istendi.

Emeklimiz de, “Bağrımıza taş basalım, Reizi fazla üzmeyelim” diyerek sessiz kalmayı yeğlediler.

Baktılar ki, emekliler gereken tepkiyi göstermiyor.

Birde şu engelliler işine el atalım dediler.(Yazının yazıldığı andaki vergi taslağının basına sızmasından alıntılar:23.06.2024)

Tasarruf etme sırasına onları aldılar.

Artık araç alımlarındaki ÖTV vergisini artırmaya, beş yıl olan araç yenileme süresini de 10 yıla çıkarmayı planladılar.

Hatta kafaları karıştırmak için de, Maliyeci Şimşek topu Aile Bakanı’na atıyor.

Sanırsınız ki insanlar, sırf indirimli araç almak için ENGELLİ doğuyor.

Milyarlar kazanan, milyarlık arabalar alan zenginler, bu alımları vergiden düşürürken onlara dokunma yok. Ama Fakir-fukara, Garip- guraba edebiyatıyla iktidara gelenler; bütün fedakârlıkları bu kesimden bekliyorlar.

Beyler siz hep koyunları yolana kadar biraz da, ülkenin kaymağını itibar adına yiyenlere yönelseniz ya!.

Eğer boşalan devlet hazinesini, garson bahşişlerinden, kar-kış, soğuk-sıcak demeden dolaşan moto kuryelerle, engelli ve emeklilerin, sabit gelirli memur ve işçinin ümüğünü sıkarak m doldurmak istiyorsanız:  Sizlere: “Almayın mazlumun ahını, çıkar aheste aheste!” hatırlatmasını yaparım.

Sahi ekonomi nerelerde?

Gerçekten de ülke, büyük bir ekonomik buhran mı yaşıyor?

Büyük bir enkaz devraldık, düzlüğe çıkması uzun zaman alacak” diyen Sn. Mehmet Şimşek’in dediği gibi mi ekonomi? Demek ki, “ben ekonomistim, bunların kafası basmaz” demekle ekonomi yönetilmiyormuş.

Lütfen vergiyi azıcık da TAVANA yayınız. Vergi yıllardır tabanda zaten.

Vergide adaleti sağlayınız. Çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi almayı deneyiniz. Engellilerden de kısıtlamaya gitmeyiniz, ayıptır, günahtır, itibarınıza gölge düşürür.

Esen kalınız.