CHP'li Ali Mahir Başarır'dan AKP'li Özlem Zengin'e öyle bir göndermede bulundu ki yer yerinden oynayacak!

AKP'li Özlem Zengin, "AKP gelene kadar kadının adı yoktu Türkiye’de!” skandal ifadeleri kullanmıştı. CHP'li Ali Mahir Başarır'dan AKP'li Özlem Zengin'e olay gönderme bulundu.

CHP'li Ali Mahir Başarır'dan AKP'li Özlem Zengin'e öyle bir göndermede bulundu ki yer yerinden oynayacak!

İstanbul’da 48 yaşındaki akademisyen Dr. Aylin Sözer, Kemal Delbe isimli bir erkek tarafından yakılarak, Malatya'da 38 yaşındaki Selda Taş, evli olduğu Mehmet Taş tarafından başından vurularak öldürüldü. Gaziantep'te ise 58 yaşındaki Vesile Dönmez, oğlu Uğur Dönmez tarafından rehin alınıp öldürüldü.

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır sosyal medya hesabından, "Sosyal medyada ülkenin ilk üç gündemi, bugün öldürülen kadınlarımızın isimleri! Bu bir utanç tablosudur!" paylaşımında bulunarak kadın cinayetlerini kınadı.

Ali Mahir Başarır bir paylaşımda daha bulundu.

Günboyu'nun haberine göre, daha önce AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in, "AKP gelene kadar Türkiye'de kadının adının yoktu" sözüne göndermede bulundu.

KADININ ADI YOK TEPKİSİ

Başarır, "AKP gelene kadar kadının adı yoktu Türkiye’de!” paylaşımında bulunarak AKP'ye göndermede bulundu.

NE OLMUŞTU?

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis’te yaptığı konuşmada AKP gelene kadar Türkiye'de kadının adının olmadığını savundu.

Türkiye'de AKP'den önce kadının adının anılmadığını öne süren AKP'li Özlem Zengin, Meclis'te yaptığı konuşmada, "Ben, kadın, erkek arkadaşlarımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız, biz yaptığımız çalışmalarda kadınların hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz" iddiasında bulunmuştu.

YORUM EKLE