Sivri çıkışlarıyla gündemden düşmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı yayında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in masadan kalktığı süreçte CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile anlaştığını, ancak Yavaş'ın bu kararından daha sonra vazgeçtiğini iddia etti.

Özcan'ın bu açıklamasına İYİ Parti'den yanıt gecikmedi. İYİ Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Başdanışman Kürşad Zorlu, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Meral Akşener ve Mansur Yavaş hakkındaki iddialarını yalanlayarak, "Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda en başından bu yana Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in tutum ve değerlendirmeleri milletinin sesi olabilmek adına ve yine milletimizin huzurunda tam bir şeffaflık içerisinde ortaya konulmuştur" dedi.

"İDDİALAR TAMAMEN YALANDIR"

Zorlu, açıklamasında şu ifadelere ler verdi: 

"Dün kamuoyuna yansıdığı üzere Bolu Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan katıldığı bir TV yayınında Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mansur Yavaş’a yönelik gerçek dışı iddia ve açıklamalarda bulunmuştur. Sayın Özcan’ın burada tekrarlamaya lüzum görmediğimiz söz konusu iddiaları tamamen yalandır.

Önemle vurgulamak isteriz ki, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda en başından bu yana Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in tutum ve değerlendirmeleri milletinin sesi olabilmek adına ve yine milletimizin huzurunda tam bir şeffaflık içerisinde ortaya konulmuştur.

Bu amaçla sayın Genel Başkanımız tarafından gerek Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Mansur Yavaş’a gerekse İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na 3 Mart 2023’te yaptığı Cumhurbaşkanı adaylığı yönündeki tarihi çağrısı ve sonrasında 6 Mart 2023’te etkili/yetkili Cumhurbaşkanı Yardımcısı olmaları yönündeki teklifleri dışında ileri sürülen tüm iddialar asılsızdır."

"MERAL AKŞENER 3 MART'TA SİYASİ KAZIK YEDİ"

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, katıldığı bir yayında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in altılı masadan kalktığı süreçte CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la anlaştığını iddia etmiş, Yavaş'ın daha sonra bu kararından vazgeçtiğini ileri sürmüştü.

Özcan, açıklamasında "Meral Akşener'in 3 Mart'ta yediği bir siyasi kazık var. Mansur Yavaş'ın oyununa geldi. Meral hanım gibi tecrübeli bir siyasetçi, birileriyle görüşmeden çıkar mı... Yavaş önce adaylık teklifini kabul etti. Akşener de çıktı masadan kalkıyorum kendim yürüyeceğim dedi, olayın özü bu. Sonra en geç saatte 'Yanındayız' tweet'ini attı" ifadelerine yer vermişti.

Editör: Yadigar Hanım