Eşi FETÖ bağlantısı nedeniyle Emniyet’ten atılan MHP İstanbul Milletvekilli adayı istifa etti!

MHP MYK Üyesi ve İstanbul 2. Bölge 3. Sıra adayı Nur Tuğba Aktay istifa etti.

Eşi FETÖ bağlantısı nedeniyle Emniyet’ten atılan MHP İstanbul Milletvekilli adayı istifa etti!
banner170

Hakkında çıkan iddia ve haberlerin ardından Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Nur Tuğba Aktay'ın İstanbul 2. Bölge 3. Sıra Milletvekilliği Adaylığından ve Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyeliğinden istifa etti.

Uğur Dersaneleri hakkında FETÖ bağlantılarının olduğu yönünde pek çok haber basında da yer alırken, Nur Tuğba Aktay’ın Başbakanlık'ta Siber Güvenlik Uzmanı olan eşi de 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ bağlantısı nedeniyle görevinden alınmış ve tutuklanmış.

Eşi gibi ABD Boston mezunu olan Erol Aktay, 1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti'den Giresun Milletvekili adayı adayı olmuş. Listeye giremeyen Erol Aktay daha sonra Başbakanlık'taki görevine geri dönmüş.

Öte yandan Devlet Bahçeli'nin rakip siyasi partilere yönelttiği ağır suçlamalara rağmen, partinin her kademesinde yer alan FETÖ bağlantılı kişilerin Milletvekili listelerine girmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Nur Tuğba Aktay

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 22:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 11 ay Önce

Ey bahçeli MHP bırak git artık.fotuculeri aday yapıyorsun.

selami
selami - 11 ay Önce

2.kadın fetöcü vakıası fetöcü diye myk dan atılan fetö okulları kapatılmasın diye mecliste konuşma yapan zuhal topçu tekrar myk ve milletvekili listelerinde bu nası iştir

O.E
O.E - 11 ay Önce

ŞAŞKIN ÖRDEK G...G....GERİ GERİ YÜZERMİŞ.

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151